Що не можна робити з колісним диском, щоб продовжити термін його служби

Наші дороги рясніють ямами, і колісні диски в першу чергу приймають удар на себе. В кінці зимового сезону побиті або погнуті диски – звична ситуація для кожного водія. При зміні покришок на шиномонтажі вам пропонують прокатати диски, чого експерти категорично не радять робити.

У коментарі AutoNews.ua «автосват» і помічник при виборі автомобілів і власник СТО Олексій Штанько розповів про те, що прокатка вбиває диск.

«На багатьох СТО називають рихтування та прокатку, маючи на увазі один і той же процес, але прокатка – це механічно затиснутий диск між роликами, які крутяться по контуру диска. У кожного диска є опір вирівнюванню і ролики доводиться затискати все сильніше. Виходить ефект розкочування тіста, коли диск стоншується після кожного прокатування, що в результаті призводить до витончення металу, а отже до зміни його міцності і навіть розмірності », – зазначає Олексій.

прокатка дисків

Подібна ситуація стосується всіх видів дисків, але сталевих в меншій мірі, оскільки сталь міцніша і менше піддається впливу і витончення. Лиття – це матеріал, який має певну умовну «м’язову пам’ять» і для того, щоб його стерти, необхідно його нагріти. А якщо нагріти весь диск, то його можна викинути. Якщо він був нагрітий в якомусь одному місці, то там він буде в два рази м’якше і далі найбільш вразливий, що призведе навіть до тріщин.

«У моєму розумінні, якщо проводиться ремонт дисків, то необхідно робити рихтування. Але прокатка дорівнює вбивства диска. Основна частина виправлення геометрії диска відбувається шляхом механічного впливу на ту частину, яка пошкоджена. До рихтування я ставлюся, як до вимушеної міри, а прокатка – це розвиток хвороби за ваші ж гроші », – зазначає Олексій Штанько.

Експерт радить максимально усунути ефект прокатки і стежити за тим, що вам пропонують на шиномонтажі і як виконують.

Add a Comment