Власників авто на українських номерах чекають серйозні проблеми

Українська влада готуються розсилати власникам транспортних засобів “листи щастя” з фотографіями порушень і квитанціями на оплату штрафу. Відповідний закон (№ 2262-VІІІ) вже вступив в силу.
Парадокс нового закону № 2262-VІІІ полягає в тому, що автоматично винуватцем правопорушення визнається юридичний власник транспортного засобу, а не його водій. Але ж власник авто може навіть не мати водійських прав!

У законі також № 2262-VІІІ міститься норма про “належно користувач”. Якщо хтось побажає зареєструватися в Сервісному центрі МВС в такому статусі – штрафи за порушення ПДР, зафіксовані камерами, будуть приходити йому.

Іншими словами, власник ТЗ не буде нести відповідальність за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, якщо дані про належне користувача внесені в Держреєстр транспортних засобів.

Такий регламент передбачено кабмінівської ухвалив №1197 від 14 листопада 2018 року. Але це викликає ще більше питань. А якщо це не користування, а управління? А якщо автомобілем користується кілька членів сім’ї? А якщо це кілька водіїв однієї юрособи?

Найбільший парадокс полягає в тому, що “належно користувач” може бути тільки один. “Внесення до Реєстру одночасно відомостей относительно декількох належно Користувачів Стосовно одного транспортного засоби НЕ допускається. Відомості про нового належно користувача могут буті внесені до Реєстру лишь после внесення запису про віключення з Реєстру відомостей про попередня належно користувача”, цитує на своїй сторінці FB текст постанови юрист Володимир Караваєв.

Виходить, що для впровадження механізму фотофіксації наші законодавці не захотіли прив’язуватися до лиця водія-порушника (як це зроблено, наприклад, в Німеччині), а просто вирішили визнавати винним власника. Або того, хто побажає зареєструватися “належно користувачем” за принципом один автомобіль – один водій.

Add a Comment