Чому українці почали купувати машини з електричною силовою установкою і чи дійсно це вигідно

У 2018 році в Україні продали близько 5,6 тис. Електромобілів. Очікується, що в 2019 році ця цифра збільшиться приблизно на 50%. «Мінфін» з’ясував, чому українці почали купувати машини з електричною силовою установкою і чи дійсно це вигідно.

За словами глави AUTO-Consulting Олега Омельницького, різкий стрибок в 2018 році продажів електрокарів пояснюється тим, що їх ввезення перестали оподатковувати (а це близько 35% від вартості машини). В кінці 2018 року пільги на ввезення таких автомобілів продовжили ще на чотири роки, і, отже, їх продажі зростатимуть.

Але це тільки одна з причин підвищеного інтересу до електромобілів в нашій країні. Олександр Митник з Renault відзначає, що в Україні почав формуватися ринок б / у електрокарів, з’являється все більше моделей і брендів. До таких машин проявляють інтерес компанії, які купують їх для корпоративних потреб.

Читайте також: Електромобілі наступають, чи вистачить у країні електрики?

Вартість поїздки на електрокарі значно менше, ніж на бензиновому або дизельному автомобілі. Так, за середній цикл підзарядки електромобіль споживає від 8 до 15 кВт електроенергії. Це приблизно 13,44-25,2 грн. Якщо заряджати вночі – ще дешевше. Виходить, що 1 км коштує власнику електрокара приблизно 30-50 копійок. Це в 10 разів менше, ніж вартість 1 км шляху для машини з ДВС.

Новий або б / у?

Як ми вже говорили, в 2018 році в Україні продали близько 5,6 тис. Електромобілів. Але тільки 600 одиниць з них були новими. Решта – б / у. Саме тому деякі автовиробники досі не хочуть ввозити в нашу країну нові електрокари.

Найчастіше серед машин з електричною силовою установкою українці купують Nissan Leaf. Так, в минулому році Leaf зайняв 65% ринку старих електрокарів в Україні. При цьому нових його одиниць продали всього 129.

Більшість електрокарів, що продаються в Україні, ввозяться напівлегально. І тільки деякі – офіційно.

Чому українці вважають за краще старі електромобілі? Відповідь очевидна – через ціни. Так, якщо за новий Nissan Leaf доведеться заплатити від 38 000 доларів, то за цю ж трирічну модель – уже тільки 14 000 доларів.

При покупці б / у електрокара потрібно особливу увагу звертати на батарею. Якщо її потрібно міняти, то простіше купити нове авто. Тому найкраще при покупці перевірити стан батареї на СТО.

Без держпідтримки для вітчизняних виробників

У Верховній Раді зареєстровані законопроекти, в яких міститься стратегія розвитку електромобілів в Україні на найближчі 15 років. Передбачається, зокрема, пільги на покупку таких машин.

На жаль, стратегія не передбачає пільги для вітчизняних компаній, які бажають зайнятися випуском електрокарів і батарей для них. Наприклад, цей сегмент цікавий для корпорації «Богдан», яка вже, до речі, випускає електричні автобуси.

Чому держава не хоче підтримати вітчизняні компанії, які не проти зайнятися виробництвом електромобілів? Тому, що на це немає грошей. До того ж простіше і на перший погляд вигідніше завозити електричні іномарки.

Експерти прогнозують, що в найближчі роки в Україні з’являться кілька нових моделей електрокарів. Причому їх ціна буде поступово знижуватися, а інфраструктура – вдосконалюватися.

Add a Comment