В Україну дозволили імпортувати нові авто без ЄСП


В Україні з 8 січня 2019 офіційно діє наказом Міністерства інфраструктури України № 561 «Про затвердження Змін до Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання» від 23.11.2018. Про це повідомляє генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, пише Автотема, посилаючись на Аutonews.

Що змінилося?

В Україну з цього дня можна імпортувати нові авто без Electronic Stability System-ESP (системи курсової стійкості авто). До цього була заборона! МІУ надійшло абсолютно логічно. Адже Рада раніше дозволила ввезення авто навіть Євро-3, а введення Євро-6 перенесли.

 
Тому нелогічно виглядає дозвіл на ввезення авто з Євро-3 для одних і заборона на ввезення авто без ESP для інших. Практично всі авто Євро-6 оснащені ESP, a ось багато авто навіть Євро 5 такої системи не мають, тому МІУ просто привела Наказ до реалій України. Також у відповідність до Закону про перенесення введення Євро-6 приведені інші норми Наказу. Наказ став більш лояльним!

«Моя думка: ESP в авто необхідно і система курсової стійкості дозволяє врятувати людям життя, але все повинно бути логічним: не можна одним заборонити ввезення авто без ESP (тобто, реально ввести Євро-6), а іншим дозволити ввезення авто НАВІТЬ Євро-3 . Закони повинні бути єдині для всіх! “, – резюмував Назаренко.

Ознайомитися з наказом Міністерства інфраструктури України № 561 «Про затвердження Змін до Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання» від 23.11.2018 можна за цим посиланням.

Add a Comment