В Україні ввели нові штрафи для водіїв

У 2019 водіїв чекають зміни в системі штрафів – тепер патрульні вимірюватимуть швидкість і виписуватимуть штрафи за порушення.

На дорогах встановлять TruCam і камери для фіксування порушень. З 2019 року мають почати працювати комунальні інспектори, які будуть виписувати штрафи за неоплачену парковку, а патрульні зможуть евакуювати авто, яке порушило правила паркування.

Сергій Князєв – глава Нацполіціі пообіцяв, що до кінця 2019 року на українських дорогах почнеться строгий контроль – патрульні вимірюватимуть швидкість і виписуватимуть штрафи за її перевищення. На даний момент у поліції є тільки 99 приладів TruCam, яких не вистачає навіть на одну область. Нові закуплять за рахунок бюджетних коштів.

Більш того, почне працювати фото- і відеофіксація ситуації на дорозі за допомогою спеціальних камер, які будуть встановлені на поліцейських автомобілях. З їх допомогою патрульні зможуть вимірювати швидкість навіть під час руху. На дорогах також встановлять камери. У столиці кілька вже працює в тестовому режимі на таких вулицях: пр. Перемоги, пр. Бажана і Набережне шосе.

Нагадаємо, що з минулого року на дорогах країни діє обмеження швидкості до 50 км / ч. Штраф за перевищення швидкості на 20 км – 255 грн, за перевищення більше 50 км – 510 грн.

Евакуація і штраф за неоплачену парковку

Також в Україні ввели нові правила паркування. Якщо ви залишите автомобіль в забороненому місці – перехресті, місці для інваліда, смузі рух громадського транспорту, велосипедній доріжці, на зонах для пішоходів, доведеться сплатити штраф. Карати будуть і за парковку на залізничних і трамвайних коліях, мостах, естакадах, шляхопроводах і під ними, на пішохідних переходах і на відстані до 10 м від них.

Евакуація і штраф за неоплачену парковку

Штраф випишуть і копію залишать на лобовому склі, а офіційне повідомлення прийде поштою. Поліцейський повинен буде провести фото- і відеофіксацію порушення. Він може і евакуювати ваше авто, якщо воно заважає руху. Евакуація обійдеться від 600 грн – все залежить від відстані. Також доведеться заплатити за штрафмайданчик.

Крім того, з вересня минулого року платити за парковку потрібно в паркомати або через SMS. Перевіряти оплату повинні спеціальні інспектори з комунальних служб. Правда, до цих пір інспектори не запрацювали, їх поява очікується в 2019 році.

«Пам’ятайте: інспектори не мають права брати гроші за паркування, вони можуть тільки перевіряти оплату і виписувати штраф».

Евакуація і штраф за неоплачену парковку

Штраф за несплату парковки прирівнюється до 20-кратному розміру вартості години стоянки в цьому місці.

Відбивачі для школярів

У 2019 Мінінфраструктури ввело нововведення для школярів – необхідно кріпити до одязі світлоповертальні елементи, щоб дітей було краще видно водіям у темний час доби. Подібні правила існують в європейських країнах, там носити такі елементи повинні і дорослі. Причому за відсутності їх можуть оштрафувати. Світловідбиваючі елементи являють собою великі брелоки, які світяться в темряві. Їх можна прив’язати до портфелю, рукаву або прикріпити до кишені.

Відбивачі для школярів

Штрафи для «евробляхеров»

Хоча вартість розмитнення знизили, «евробляхерам» доведеться платити нові штрафи за порушення. По-перше, їм заборонено працювати в таксі. При порушенні доведеться сплатити штраф 34 тис. Грн. По-друге, зросли штрафи за прострочення вивезення з країни транзитного автомобіля. За один день доведеться заплатити 170 грн, за три – 850 грн. Від 10 до 20 днів уже обійдеться в 8500 грн. А ось термін від 10 до 20 діб прострочення тимчасового ввезення буде коштувати 17 000 грн. Про те, що власник такого авто пропустив термін, митниця буде повідомляти в поліцію. Патрульні відстежуватимуть такий автомобіль, а митниця не випустить його, поки не буде сплачено штраф.

Штрафи для «евробляхеров»

Водіння в нетверезому стані

Водіння в нетверезому стані

В кінці 2018 року Рада прийняла закон, за яким водіння авто в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння – це кримінальна приступления. Мінімальний штраф – 17 тис. Грн, максимальний – 34 тис. Грн. Більш того, про права доведеться забути на цілих 3 роки. За повторне порушення доведеться вилодіть 51 тис. Грн і позбутися прав на 2-3 роки.

Add a Comment