Tesla дарує в подарунок Model 3 за злом цього автомобіля

Прямо зараз в Америці проходить щорічна міжнародна конференція з програмної безпеки CanSecWest. Ви запитаєте, яке вона має відношення до автомобільної тематики? А в цьому році – саме пряме, і дуже дивне.

Tesla дарує в подарунок Model 3 за злом цього автомобіля

Однією з частин даної конференції є так званий «хакерський конкурс» Pwn2Own, на якому збираються найвідоміші і сильні айтішники з усього світу. Щороку їм не просто офіційно дозволяють здійснювати те, що в звичайному житті є порушенням закону, а й дають за це призи.

На конкурс виставляють щось для «злому» – банківську програму, пристрій, браузер або сервіс, і просять це «хакнуть». Мета – знайти за допомогою комп’ютерних зломщиків уразливості програмного забезпечення, щоб потім поліпшити безпеку пристрою або сервісу.

Зазвичай нагородою за злом наданого обладнання або програми є саме цей пристрій, або грошовий приз з почесним званням «Майстри злому» такого-то року.

Tesla дарує в подарунок Model 3 за злом цього автомобіля

І ось вперше за весь час існування «хакерського конкурсу» айтішникам було надано для злому автомобіль. Цим автомобілем став електрокар Tesla Model 3, який хакерам пообіцяли у вигляді нагороди, якщо вони зламають його програмне забезпечення.

На перший погляд здається: навіщо виробникові показувати на весь світ, що його пристрій не захищено, і в нього можна проникнути? Але, таким способом багато розробників товарів і продуктів шукають свої прорахунки і помилки, а потім покращують свої «дітища», щоб зробити їх максимально ефективними і безпечними.

Причому, обходиться їм це досить дешево, адже на конференції збираються кращі айтішники, які не просять за свою роботу гроші, а здебільшого змагаються між собою.

Наприклад, та ж компанія Тесла вже не перший рік виплачує будь-якому охочому грошову премію в розмірі від $ 10 000 до $ 15 000 за знаходження таких вразливостей. Відомо, що тільки за останні 2-3 роки вона здійснила понад 300 подібних виплат. От і рахуйте, скільки на це вже витрачено грошей! А тут, за пару днів на конференції кращі світові уми з комп’ютерного злому знайдуть все, що зуміють, а платою за це стане лише один автомобіль.

Так що, якщо ви відчуваєте в собі сили комп’ютерного генія, то можете випробувати своє щастя. А раптом вам вдасться виграти новеньку Tesla Model 3?

Add a Comment