Платні дороги поки не по кишені українцям – Вадатурський

Будівництво концесійних доріг в Україні сьогодні економічно недоцільно. Заявлена Міністерством інфраструктури вартість проїзду одного кілометра від 6,63 до 23,19 грн буде не по кишені пересічному українцю. Про це в інтерв’ю DATA.UA розповів народний депутат України Андрій Вадатурський.

«Дороги виконують соціальну складову і служать для загальних потреб, а не тільки для бізнесу. Згідно з цифрами, озвученими керівництвом Мінінфраструктури, вартість проїзду одного кілометра коштуватиме 6,63 – 23,19 грн. Грубо кажучи, проїзд по трасі Київ – Житомир (139 км) буде одноразово коштувати більш як 920 грн. (30 євро). Це при мінімальній зарплаті 4200 грн. Для порівняння в Австрії віньєтка на проїзд усіма платними дорогами на цілий рік стоїть до 90 євро », – говорить нардеп.

В 2018 році в Верховній Раді України було прийнято закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг”, згідно якого з’явилася можливість споруджувати і використовувати автодороги на умовах концесійного договору.

Нагадаємо, що будівництво першої в Україні платної дороги Київ-Біла Церква почнеться в 2019 році і триватиме два роки – до 2021.

Add a Comment