Перший огляд найпотужнішого кросовера Skoda

Останнім часом, незважаючи на те, що екологічні вимоги і обмеження постійно підвищуються, попит на спортивні автомобілі зростає. Зрозуміло, краще рішення – спорядити потужним двигуном і агресивною зовнішністю цивільний практичний автомобіль. Нова Skoda Kodiaq RS – яскравий приклад.

Концерн Volkswagen сильно досяг успіху в “тренуваннях” своїх звичних моделей. Ми знаємо про лінійці автомобілів GTI, під проводом SEAT вже створено окремий спортивний бренд Cupra, а про Audi ви і так все знаєте.

Шкода на тлі колег по цеху завжди виділялася відверто бюджетної орієнтацією своїх автомобілів, пропагуючи простоту експлуатації і демократичність в ціновій політиці. Тепер же і чеський виробник взяв курс на підвищення іміджу, тому до Skoda Octavia RS уже приєднався спортивний Кодіак.

Спортивна тематика продовжується і в інтер’єрі: зручні регульовані сидіння зі стьобаної обробкою алькантарою, червона строчка і «підрізати» рульове колесо. І не забуваємо про традиційну практичність: спортивна модифікація Шкода Кодіак пропонується тільки з семи місцевим салоном.

Завдяки низько профільний гумі на 20-дюймових колесах і адаптивним амортизатори, новий кросовер управляється азартно і передбачувано. Його кузов легко контролювати незважаючи на розміри і вагу. Хід, зрозуміло, жорсткуватий, особливо на дорогах з неякісним покриттям. Але система динамічного управління шасі постійно намагається підлаштуватися під поточні умови. Завдяки такому інструменту управління залишається пружним і зрозумілим. У режимі “Спорт” хід стає ще більш жорстким, але на хорошій дорозі це дозволить насолодитися керованістю новинки.

Безпосередньо до чутливому рульовому залишилися деякі питання. Все відбувається точно, що не недостатньо інформативно. Автомобіль оснащений системою, яка «наливає» вагою кермо в міру підвищення швидкості руху. Але ці маніпуляції добре відчуваються, що трохи змінює враження.

Серце автомобіля – 237-сильний дизельний двигун з подвійним турбонаддувом. Цей агрегат, що працює в парі з 7-ступінчастою DSG, забезпечує необхідну кількість тяги в повсякденному режимі.

Самим спірним рішенням назвали систему синтезації звуку двигуна, яка подає особливий «саунд» всередину салону. Це зроблено для того, щоб змусити дизельний мотор «звучати» трохи більш спортивним.

В цілому ж відзначається не така відчутна різниця в порівнянні з іншю околоспортивною моделлю – Skoda Kodiaq Sportline. Мабуть, більше відмінностей стане помітно при детальному порівнянні двох кросоверів в режимі підвищених навантажень, коли більш потужний двигун RS (Spotrline – 190 к.с.) розкриє весь свій потенціал.

Add a Comment