Легалізація евроблях: через що можуть не дати українські номери

В Україні триває активна розмитнення автомобілів на Єврономерах.

З моменту її початку пройшло вже півтора місяці, або половина пільгового періоду, коли власники «евроблях» можуть розраховувати на 50% знижку на акциз і мита. Як кажуть самі власники «евроблях», процес розмитнення зараз більше схожий на квест, пройти який вдається лише небагатьом: на митницях величезні черги, а експерти вимірювальної служби «завертають» мало не кожен другий автомобіль через невідповідність українським стандартам.

Розмитнили всього 15% евроблях

За даними УКРІНФОРМ, з моменту вступу в силу законів по новим правилам розмитнили 16,5 тис. автомобілів. У відомстві зазначають, що їх ввезли в Україну з 1 січня 2015 р. і перебувають вони в митному режимі тимчасового ввозу або транзиту. Найактивніше громадяни оформляли машини в Києві – 3,037 авто, а також в областях: Волинська – 2,642 авто, Чернівецька – 2,058 авто і Закарпатська – 1,137 авто. У той же час, якщо врахувати, що, за даними УКРІНФОРМ, з 2015 року в Україну було завезено близько 120 тис. «Евроблях», то кількість розмитнених авто становить всього 14%.

У УКРІНФОРМ мізерну статистику пояснюють величезними чергами на митницях. Правда, там кажуть, що в них винні самі власники «евроблях», багато з яких не мають всіх необхідних документів. «Багато хто з водіїв не мають попередньої митної декларації, через що транспортних засобів накопичилося дуже багато, і вони застрягли на кордоні. За кілька днів і навіть більше тижня чекають », – кажуть у відомстві.

У свою чергу, експерти відзначають, що через ситуацію, що склалася і обмеженого часу розмитнити свої автомобілі встигнуть далеко не всі власники «евроблях». «За ставкою акцизу 0,5 за три місяці встигнуть розмитнити свої автомобілі не більше третини власників Єврономерів. Щоб встигли все – потрібно, щоб кожну хвилину розмитнювати чотири автомобілі. Це просто нереально », – сказав глава ГО« Євро Авто Сила »Олег Ярушевич. Крім того, на сайті президента вже зареєстрована петиція з проханням продовжити пільговий період розмитнення авто ще на 90 днів. Але вона поки не набрала необхідної кількості голосів для розгляду.

Ціна питання і кредит на розмитнення

Відповідно до нового порядку, замість раніше існувавшої шкали з діапазоном обсягу двигуна і віку легкового автомобіля зараз застосовують єдину формулу і чотири базові ставки. Бензинові авто – на рівні € 50, більше ніж 3000 куб. см – € 100, Дизельні авто – € 75, більше 3500 куб. см – € 150. Сама формула виглядає так: базову ставку, множимо на коефіцієнти об’єму двигуна і віку авта.

Киянин Антон Філімонов – один з тих, хто вже встиг розмитнити свій 10-річний BMW 330. «Розмитнення мені обійшлася в $ 4,4 тис. Але крім цієї суми мені довелося сплатити ще € 150 за зняття з обліку в Литві і довідку-рахунок. Ще 635 грн і 1653 грн довелося віддати за сертифікати відповідності в «Укрметртестстандарті» і майже $ 200 за послуги митного брокера, який оформив мені декларацію », – розповів Філімонов.

При цьому він зазначив, що на все витратив мало не два тижні. «Спершу я дуже довго проходив тест на відповідність, потім мене кілька разів перенаправляли з одного митниці на іншу через величезні черги», – каже Філімонов.

Таким чином, навіть після прийнятих законів, які анонсувалися як ті, що мінімізують вартість розмитнення і дозволять українцям купувати авто за «європейськими» цінами, вартість розмитнення багатьом українцям виявилася не по кишені. Так, наприклад, за автомобіль VW Passat, 2000 г. в., З 1,9-літровим дизельним двигунів за пільговою розмитненні з урахуванням 50% знижки доводиться платити 56,5 тис. Грн акцизів і зборів. Це при тому, що сам автомобіль в країнах ближнього зарубіжжя можна придбати за $ 1700., або 47,6 тис. Грн (інші приклади см. В інфографіку).

Висока вартість розмитнення привела до того, що багато фінансових установ уже почали видавати кредити на розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. «Попит дуже високий. Тільки за останній тиждень ми видали кредитів на загальну суму майже 400 тис. Грн », – сказали в одній з фінансових компаній Дніпра.

«Половина евроблях не відповідає нормам»

Втім, навіть якщо вам вдалося знайти гроші, час і розмитнити свій автомобіль, це ще не означає, що вам швидко вдасться поставити його на українські номери. Згідно з процедурою, після розмитнення на митниці власникам авто доведеться ще раз пройти тест на відповідність в «Укрметртестстандарті» – вже для довідки в МРЕВ. І тут, як показує практика, багатьох чекають неприємні сюрпризи.

Як розповіли в ДП «Укрметртестстандарті», з сертифікацією «евроблях» сьогодні є явні проблеми. «Приблизно половина з приганяли до нас« евроблях »не відповідає чинним нормам», – кажуть в науково-технічному центрі підтвердження відповідності дорожньо-транспортних засобів. На підприємстві також розповіли, що найбільш поширеним порушенням, з яким стикаються експерти центру, – це невідповідність показника вихлопів CO2.

«Щоб автомобіль пройшов сертифікацію, він повинен бути технічно справний. Машина проходить випробування в лабораторії, перевіряється справність всіх систем і механізмів, правильність світлових приладів, правильність светораспределения, кольору фар (жовті поворотники, червоні задні ліхтарі, протитуманні фари), випробування з вихлопів. В основному ті автомобілі, які не проходять сертифікацію, – не проходять перевірку з вихлопів. Наприклад, нам завозять автомобілі без фільтру сажі – він потрібен для того, щоб вихлоп в атмосферу був мінімально шкідливим для навколишнього середовища. Ці системи необхідно періодично обслуговувати, вони підлягають очистці. Але все це коштує грошей. І тому люди їх вирізують », – пояснили в« Укрметртестстандарті ».

Серед інших поширених причин відмови експерти називають: відколи на лобовому склі в зоні роботи склоочисників, тонування на передніх бокових стеклах, працездатність гальмової системи і розподіл світла світловими приладами. «Бували такі випадки, що автомобілі приїжджають з лівобічними фарами (британськими), а у нас це не допускається, так як вони сліплять зустрічну смугу», – розповіли в «Укрметртестстандарті».

Штрафи і консульство

Одночасно деякі власники авто на “Євробляхах” продовжують шукати способи, як не сплачувати податок. Однією з популярних схем сьогодні стала постановка на  тимчасовий консульський облік. Про це ще в кінці грудня повідомив керівник консульського відділу в посольстві України у Варшаві Світлана Щур. Як зазначила дипломат, це дає право автівці знаходитись в Україні до 60 днів. Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном дозволено власникам річних віз, і тим, хто маєють дозволи на тимчасове або постійне проживання в Польщі.

Але в будь-якому випадку власникам «евроблях» варто бути обережнішими. Одночасно з закономами про розмитнення «евроблях» ВР затвердила нові, збільшені штрафи за перевищення строків перебування автомобіля на закордонній реєстрації. Якщо раніше найбільші штрафи за порушення режиму становили 8,5 тис. грн, то вже з 24 травня порушників можуть оштрафувати на 170 тисяч грн. При передачя автомобіля іншій особі штрафують на 34 тис. Грн. Таку ж суму прийдеться сплатити за «Таксування» на автомобілі з Єврономерами. Такі нововведення виявилися не до душі багатьом «евробляхерам», через що багато хто з них просто кидають свої авто на кордонах з сусідніми країнами.

Add a Comment