Електромобіль або гібрид: на чому вигідніше їздити по Україні

На гібриді можна проїхати більше, а на електрокарі – дешевше

На гібридних авто встановлено і двигун внутрішнього згоряння, і електродвигун. Такий автомобіль створили для економії пального. За різними підрахунками, гібриди споживають на 15-50% менше палива, ніж машини виключно на бензині і дизелі. Наприклад, на малій швидкості у автомобіля з ДВС найбільша витрата пального. У гібрида немає перевитрати – він набирає швидкість і сповільнюється, перемикаючись на електродвигун. Але, на відміну від електрокара, водій не ризикує залишитися посеред дороги з розрядженим електромобілем

На чим більше їздять українці

На ввезення гібридних авто в Україні немає пільг, як на машини виключно на електротязі. Якщо електромобілі не обкладаються ПДВ, акцизом, ввізним митом, то всі ці податки треба заплатити при ввезенні в країну всіх інших машин, і гібридів в тому числі.


На чим більше їздять українці

Проте, машини з двигуном внутрішнього згоряння і акумулятором незначно відстають від електромобілів. На грудень 2018 го по українських дорогах їздили 8781 гібрид і 10 186 електрокарів.

При цьому в Україну ввозять переважно старі електромобілі і нові гібриди.

“Сегмент електромобілів розвивається за рахунок б / у імпорту з США, а сегмент гібридів розвивається за рахунок продажів нових машин. В обох сегментах є по одному бренду лідеру, з величезним відривом випереджають по продажам всіх конкурентів; причина по суті одна – набагато більш вигідну цінову пропозиція. Не дивлячись на численні податкові пільги нові електрокари залишаються дуже дорогими і малоцікавими для мас-маркету. Інфраструктура для експлуатації електрокарів в Україні розвивається досить слабо “, – відзначає Сергій Боровик, директ р з маркетингу групи компаній “АІС”.

В обох випадках гібридів і електрокарів в Україні поки одиниці. Їх частка як в продажах, так і в рамках автопарку країни дуже незначна. Наприклад, обсяг угод на ринку б / у і нових легкових авто за підсумком року становить близько 700 000 одиниць, а розмір парку країни близько 10 млн. Машин.

Гібриди дорожче електрокарів

У листопаді 2018 го парламент прийняв нові ставки акцизів. Для електромобілів депутати встановили ставку 1 євро за 1 кВт * год ємності електродвигуна. А для гібридів – 100 євро за одиницю.

Але ще є ввізне мито і ПДВ. Для “зелених” авто податки обнулили разом з акцизним збором до кінця 2022 року. А для гібридів вони залишилися такими ж, як і для машин з двигуном внутрішнього згоряння: ввізне мито – 8-10% від вартості автомобіля, ПДВ – 20%.


Гібриди дорожче електрокарів

Наприклад, в США новий Toyota Prius Prime 2018 року стоїть 664 348 грн (23 500 долл). Коли він перетинає кордон України, то за нього треба заплатити ще 216 504 грн:

ввізне мито – 66 434 грн;

акцизний збір – 3260 грн (100 євро);

ПДВ – 146 808 грн.

Виходить, за розмитнення треба заплатити 32,55% вартості авто. Це без урахування вартості експертиз і вартості Посвідчення на право реєстрації транспортного засобу в органах ДАІ.

А щоб ввезти новий Nissan Leaf, який коштує майже стільки ж (23 375 долл.), На митниці не треба платити ні копійки.

“З огляду на, що пільги на розмитнення електромобілів продовжені, можна вважати, що 2018 рік став гідним стартом ринку електромобілів як такого, і далі слід очікувати ще більших темпів його зростання. А разом з цим – розвитку зарядної інфраструктури, збільшення кількості спеціалізованих СТО, відкриття нових автосалонів, розширення модельних рядів у дилерів саме електромобілями “, – відзначили на AUTO.RIA, порталі, присвяченому торгівлі авто.

На чому вигідніше їздити

“Електромобілі мають ряд переваг в порівнянні з гібридами, одне з основних – це простота конструкції: мотор, батарея і трансмісія. По-друге, батарея в електрокарах розташована нижче, відповідно, нижче і центр ваги, і автомобіль краще управляється. По-третє, в порівнянні з гібридами та автомобілями ДВС, розміри двигуна електрокарів більш компактні і знижують ризик травматичності при лобовому зіткненні. Обслуговування електромобіля вимагає менше часу і витрат: терміни проведення техобслуговування набагато довше (понад 20 30 тис. Км пробігу), а саме ТО зводиться до заміни тільки масла редуктора і фільтра салону. Система гальмування влаштована таким чином, що рідше вимагає заміни гальмівних колодок, оскільки гальмування відбувається за рахунок рекуперації, коробки передач і двигуна “, – відзначає Андрій Дашкевич , керівник ще одного автопорталу DOK.ua.

Що стосується гібридів, вони менш економічні – як в обслуговуванні, так і експлуатації. Техобслуговування у гібридів таке ж, як у автомобілів з ДВС: заміна масла, масляного фільтра, повітряного фільтра, частіша заміна гальмівних колодок. Разом з тим, великий плюс гібридів в тому, що можна не турбуватися про обмеженість запасу ходу батареї, використовуючи при необхідності бензиновий двигун.


На чому вигідніше їздити

Але як тільки в країні набереться критична маса електрокарів, то і поява зарядок для них не змусить себе чекати. Якщо в 2017 році на території України налічувалося близько 600 зарядних станцій для електромобілів, то зараз їх вже більше 1000, відзначають в Федерації роботодавців автомобільної галузі. Зокрема, тільки в Києві їх вже близько 250. Щоправда, швидкісні зарядні станції складають лише 10-15%. Для комфортного користування електромобілем інфраструктура повинна розвиватися більш швидкими темпами, і по всій території України, а не тільки в великих містах.

Тому електромобілі підійдуть жителям великих міст з розвиненою електромобільної інфраструктурою. В іншому випадку водієві доведеться ретельно продумувати свій маршрут, по якому можна підзарядити авто. Однак, з огляду на темпи зростання електромобільного ринку в Україні, і за умови зваженої урядової політики, вже через кілька років їздити на електромобілі може бути комфортно на всій території України.

“Не дивлячись на всі переваги електромобіля, в Україні в даний момент краще їздити на гібриді: всі плюси електрокарів перекреслюються поки відносно низьким запасом ходу при відсутності розгалуженої мережі зарядних станцій”, – додав Андрій Дашкевич.

Add a Comment