«Дизель проти бензину»: порівняльний тест-драйв двох «французів»

Peugeot 508 підніс нам сюрприз: дизель працює більш плавно, ніж бензиновий двигун. Але багато заощадити не вийде.

Простіше кажучи, дизельні двигуни працюють жорсткіше, тому що у них немає свічок запалювання. Замість того, щоб плавно запалити паливо від іскри, дизель повинен енергійно стиснути його, щоб воно само запалало. У Peugeot 508 бензиновий двигун під назвою Pure Tech 225, ймовірно, не чув про цей принцип, а тому функціонує на ходу несподівано грубувато: він відчутно атакує наше почуття слуху і дотику. HDi 180, з іншого боку, звучить приємно і м’яко, а також, схоже, його краще ізолювали. Шкода тільки, що стоячи на одному місці, автомобіль з працюючим HDi виробляє зайві вібрації. Пасажири начебто оповиті хмарою найменшого дрижання.

Бензиновий двигун навряд чи поступається дизелю за витратами

Крім того, ось ще аргумент на користь Pure Tech 225: в режимі Dahinrollen бензиновий двигун практично не відчувається. Точно так же бензиновий двигун суб’єктивно такий же тяговітий, як і дизель, при цьому набагато сильніший і спритний, але перш за все у нього ширший діапазон обертів. Коротше кажучи: маленький, всього лише 1,6-літровий чотирициліндровий двигун краще відповідає динамічної концепції Peugeuot 508. Навіть в питаннях споживання палива йому нема чого соромитися. За нашими замірами виходить 7,7 літра на 100 кілометрів – це на 1,4 літра більше, ніж 6,3 літра у HDi. Але суть в тому, що загальний баланс витрат практично не погіршується. На дизельному двигуні потрібно проїхати не менше 15.000 кілометрів на рік, щоб звести різницю загальної вартості їзди до одного цента (за розрахунками дистанції 100 кілометрів).

Повторимо ще раз для особливо економних водіїв: бензиновий двигун (навіть будучи відчутно потужнішим і, відповідно, більш швидким) коштує на 850 євро дешевше при покупці нового автомобіля, на 300 євро в рік дешевше в змісті (податки, страхові внески, витрати на огляд ) і згідно з прогнозами повинен менше втратити в вартості при подальшому перепродажі. Коротше кажучи: вигідніше, швидше і, отже, краще купувати Peugeot 508 на двигуні Pure Tech 225.

Висновок

Тільки ті водії, які не вилазять з-за керма, тобто проїжджають більш ніж 15.000 кілометрів на рік, можуть задуматися про дизелі, але їм не слід очікувати великої економії. Різниця в сукупних витратах занадто незначно. Бензиновий двигун виграє майже у всіх раундах.

Add a Comment