Чому падіння цін на українських заправках призупинилося

Ціни на вітчизняних заправках стабілізувалися. Нагадаємо, що вже другий місяць вартість пального на АЗС постійно знижувалися. Але ось уже кілька днів бензин і дизпаливо практично не дешевшають. Правда вартість скрапленого газу продовжує поступово знижуватися. У вівторок, 15 січня середня по країні вартість літра бензину А-95 становила 28,59 грн, дизельного палива – 28,55 грн, а зрідженого газу – 12,73 грн.

Тим часом на світовому ринку в останні дні вартість бареля нафти Brent тримається на рівні близько 60 доларів, з невеликими коливаннями. Фахівці вважають, що в даний момент на нафтові котирування найбільше впливає ситуація в Китаї.

У грудні 2018 року китайський експорт знизився на 4,4% в порівнянні аналогічним періодом 2017 року, що стало найбільшим місячним падінням за два роки. Це вказує на подальше ослаблення другий за величиною економіки світу. Імпорт минулого місяця також скоротився, впавши на 7,6%, що виявилося найбільшим зниженням з липня 2016 року. У той же час імпорт сирої нафти Китаєм другий місяць поспіль перевищує 10 млн барелів на добу, що майже на 30% вище в порівнянні з груднем 2018 року.

«Китайський імпорт і експорт не виправдали очікувань і можуть відродити побоювання з приводу уповільнення глобального економічного зростання. Цей фактор впливає і на нафтовий ринок », – заявив глава відділу макроекономічних досліджень в швейцарському банку Julius Baer Норберт Рюкер.

Що ж стосується вітчизняного паливного ринку, то експерти прогнозують, що нинішня стабілізація цін тимчасова.

«Нинішня припинення зниження ціни бензину та дизпалива явище тимчасове. Справа в тому, що економічний потенціал для подальшого зниження вартості нафтопродуктів досить великий. Відповідно, найближчим часом зменшення цін продовжиться.

Я думаю, що при нинішній вартості нафти в 60 доларів за барель, потенціал для зниження цін на бензин і дизпаливо в Україні зберігається на рівні 2-2,5 гривень. Тобто ці види палива можуть найближчим часом подешевшати ще на 2 гривні, в порівнянні з нинішнім рівнем. Схожа ситуація і зі скрапленим газом. Він може подешевшати ще приблизно на 2 гривні, до 10,50 грн за літр “, – повідомив директор« Консалтингової групи А-95 »Сергій Куюн.

Варто нагадати, що недавно ціна скрапленого газ подолала психологічний барьерв 13 гривень. На думку експертів, стрімке падіння вартості скрапленого газу в роздробі поки стримується великими старими запасами цього палива на ринку.

Add a Comment