Чому небезпечно чистити машину від снігу щіткою

Що може бути приємніше для автовласника взимку, ніж почистити свою «ластівку» від снігу? Але якщо розібратися, робити це слід якомога рідше.

Що бачить пересічний водій, дивлячись на свою вкриту білим покривалом за ніч машину? Для нього це просто звичайний сніг на кузові. А згадав шкільні уроки «природознавства» або «навколишнього середовища» людина скаже, що частинки води в майбутній сніговій хмарі не просто замерзають як є, а химерним чином злипаються в кристалічні структури – сніжинки, по-нашому.

Нюанс в тому, що будь-який кристал має гострі грані. Що ж відбувається, коли ми приступаємо до сметану свіжого снігу з лакофарбового покриття (ЛКП) машини?

Щітка зрушує мільйони кристаликів води і з зусиллям протягує їх по капоту або, скажімо, по даху нашого транспортного засобу. При цьому сніжна маса виступає як справжнісінький абразив, скребуть ЛКП.

Приблизно так само діє на кузов пісок і пил, що летять назустріч машині, що рухається. Так, зрозуміло, водні кристали не настільки міцні – в порівнянні навіть із звичайним піском. Але їх багато і «обробка кузова» ними відбувається набагато частіше – мало не кожен день в періоди снігопадів.

Після такого «піскоструминного» впливу на поверхні ЛКП з’являються додаткові мікроподряпини. Через них кузов втрачає блиск, а в подальшому мікропошкодження фарби можуть спровокувати появу вогнищ іржі.

Але це ще не все: ми розглянули найгуманніший для ЛКП варіант, при якому сніг тільки-тільки ліг на холодний кузов і не встиг ні злежатися, ні підтанути.

Чому небезпечно чистити машину від снігу щіткою

Коли ж він падає на теплий капот і дах або просто лежить на них товстим шаром кілька днів, зчистити «кристалічну воду» потім стає набагато складніше. Нижній шар примерзає до ЛКП і легкому помахом щітки вже не піддається. Але більшість автовласників, не дивлячись на це, норовлять за всяку ціну струсити замет з даху або капота.

Для цього їм доводиться докладати вже серйозні фізичні зусилля, щоб, фактично, «відтерти» щетиною снігові ущільнення. Але більше зусилля, що додається до щітки, лише збільшує число, розмір і глибину мікроподряпин на фарбі. Тому взимку машину варто очищати від снігу по-мінімуму, намагаючись не допускати контакту щітки і ЛКП.

Щоб повністю позбавлятися від снігу на кузові, куди правильніше буде частіше заїжджати на автомийку.

Add a Comment