Автомобільні новинки 2018 року, яких покупці так і не зрозуміли

В автомобільному бізнесі нерідко буває так, що, начебто, і автомобіль непоганий, і дизайн симпатичний, а покупці «не помічають» новинку. Чи то ціна відлякує, чи реклама не допрацьовує, а може і не ту цільову аудиторію визначили маркетологи. Були такі новинки і в Україні в 2018 році. Як завжди я, зробив свої висновки, проаналізувавши статистику продажів минулого року.

У бюджетному ціновому сегменті українські покупці досить стримано сприйняли появу повністю нового Haval H6. Всього 18 проданих авто за рік. Ще скромніше результати у Haval H9. Всього 10 авто за рік. Не зрозуміло на що розраховували продавці без масштабної рекламної кампанії. Адже, насправді, ціна цих моделей давно вилізла за рамки не тільки Low Cost, але і Volume, а про них практично ніхто не знає.

Rover Quick 2000.

Ще один приклад недбайливого просування – це електромобіль Rover Quick 2000. Здавалося, і ціна найдоступніша на ринку, і тематика – модна, електромобільні, і дизайн – копіпаст Renault Twizy. Але … так чогось і не вистачило новому оператору, щоб українці повірили в новий бренд. У підсумку – лише 9 Роверів знайшли своїх шанувальників. Але ж так все оптимістично починалося …

Bajaj Quto.

Ще одне гучне фіаско 2018 року – це результат Bajaj Quto. Ну здавалося б, дешевше вже не куди, правда і з комфортом не все так добре. Але витримати конкуренцію з «евробляхамі» Bajaj Quto так і не зміг. Справа так і обмежилося невеликою партією. Правда і про неї ніхто б так і не дізнався, якби не наш пост. Але в Bajaj, схоже, так і не зрозуміли, чому їх Quto не “злетів» в Україні.

Seat Ibiza

Серед автомобілів середньої цінової категорії свої аутсайдери. 4-е місце в класі у Seat Ibiza – непоганий результат. Але за обсягами продажів це – на 50% менше, ніж в 2017-му році.

Seat Arona

Складно сказати, чого більше не вистачає Seat Arona: грамотного просування, меншою ціни або технічних достоїнств, але в своєму класі ця новинка не увійшла навіть в десятку лідерів продажів. Але ж могла б.

Chevrolet Cruze

Майже на 80%, в порівнянні з 2017-м, впали продажі Chevrolet Cruze. І більше, ніж на 40% – у Chevrolet Malibu. Прямо скажемо – не фонтан.

Kia Stinger

Не зачепив українських покупців і найшвидший автомобіль за всю історію Kia – фастбек Kia Stinger. Розробкою Kia Stinger займалася франкфуртська студія дизайну Kia під керівництвом шеф-дизайнера компанії Грегорі Гійома. За ходові характеристики фастбек-седана відповідав екс-президент інженерного департаменту компанії BMW M Альберт Бірманн. Прагнучи створити не просто швидкий седан, але автомобіль, який претендує на статус «короля автобанів», Kia звернулася до класичної концепції автомобіля класу Gran Turismo. Але в Україні свої пріоритети.

У імпортера спочатку було обережне ставлення до реакції на Stinger, і тому була обережно заявлена ​​лімітована квота на 10 авто. За фактом вийшло в 2 рази менше. Але не зрозуміли вони у нас цінник в $ 43000-66800.

Honda HR-V

Поки рано говорити про невдалий вихід на український ринок Honda HR-V, але факт залишається фактом: про появу цієї моделі в Україні мало хто знає.

Porsche 718 Boxster

У преміальному сегменті теж не все так успішно, як хотілося б. Продажі Porsche 718 Boxster за весь нинішній рік – всього 1 автомобіль. У 2017-му було 7. І цим все сказано. У Porsche Cayman в нинішньому році 3 проданих авто. Але інтерес до такого роду купе взагалі впав в Україні на 40%, так що ці моделі лише послідували за тенденцією.

Як бачимо, не завжди новинку сприймає ринок. Навіть якщо у неї низька ціна, або яскравий дизайн. Важливо ще й як її просуває імпортер і що він для цього зробив.

Add a Comment